Ви тут: Новини
Українська
English
вівторок, 23.10.2018

Рожнятівський РВ УДСНС

Не допускаймо пожеж в осінній період!

З настанням осені кожен господар проводить роботи по прибиранню своїх земельних угідь від сухої трави, пожнивних залишків та опалого листя. Найчастіше, ігноруючи всіма правилами, «безпечні» господарі спалюють стерню, траву та сміття. І хоча температура повітря на вулиці вже невисока, вітряна погода може сприяти розповсюдженню вогню до великих масштабів, до загоряння лісосмуг, лісів та будівель.

Рожнятівський РВ Управління ДСНС України в Івано-Франківській області нагадує вам, шановні громадяни, що не слід спалювати різний непотріб у невстановленому місці, не можна залишати вогнище без нагляду або доручати догляд за ним малолітнім дітям. Неприпустимо залишати місце спалювання сміття до повного його згорання.

Відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу, а так само невжиття особою, яка одержала дозвіл на випалювання зазначеної рослинності або її залишків та опалого листя, заходів щодо своєчасного їх гасіння – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від п'ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Восени та взимку, здається, повинна зменшуватись кількість пожеж, але з настанням холодів більше використовуються для опалення печі, котли в оселях громадян та на підприємствах. Прикро, що часто серед них і заборонені побутові електронагрівальні прилади – потенційні джерела виникнення пожеж.

Керівникам об'єктів та відомств необхідно звернути увагу на заходи щодо дотримання правил пожежної безпеки з настанням осінньо-зимового пожежонебезпечного періоду, оскільки пожежі знищують майно, матеріальні цінності, природні ресурси і, що найстрашніше, можуть спричинити загибель людей.

Шановні мешканці Рожнятівщини! Будьте обережними у поводженні з вогнем! Дотримуйтесь правил безпеки! В екстрених ситуаціях телефонуйте «101»!

Петро Людкевич

начальник Рожнятівського РВ Управління ДСНС України в області

понеділок, 08.10.2018 10:47 10:47 Вік: 15 Days