Ви тут: Новини
Українська
English
вівторок, 25.09.2018

Рожнятівський РВ УДСНС

Чи можуть рятувальники приїхати на пожежу без води?

Спробуємо розвіяти цей міф і пояснити, що такого не може бути, щоб вогнеборці приїхали на виклик без води чи піни.

У Рожнятівському районі для гасіння пожеж використовуються автоцистерни на базі ЗІЛ (130) та МАЗ (5309). Ємність цистерн для води – 2,4 та 4 тонни, продуктивність подачі вогнегасних засобів пожежним насосом 40 та 60 л/с відповідно. Якщо на пожежі буде працювати хоча б один ствол, при цьому не найпотужніший, то вся вода з цистерни піде приблизно за 10 хвилин. Якщо ж стволів буде два, або один потужний, то привезеної води вистачить взагалі на 5-6 хвилин гасіння пожежі. Автомобілі заправляють вогнегасними речовинами одразу після повернення з попередньої пожежі.

Отже, по прибуттю до місця наступного виклику вогнеборці мають 100 % запас вогнегасних засобів. Використавши привезений запас води, автоцистерна повинна бути встановлена на вододжерело. Для того щоб при гасінні пожежі не виникали затримки і перерви, перший автомобіль, що прибуває на пожежу, витрачає привезений запас води на гасіння пожежі, а другий, маючи привезений запас, – все одно встановлюється на вододжерело для організації безперебійної подачі води. Саме ця обставина і створює ілюзію у громадян, що цистерна приїхала порожня і встала на заправку.

Виходячи зі сказаного, висновок напрошується сам собою: для посилення боротьби з вогнем необхідно, щоб поруч була вода: гідрант, пожежна водойма, річка і так далі, але на жаль, у ряді населених пунктів є безводні ділянки та відсутні під'їзди до деяких водойм, тому пожежно-рятувальним підрозділам доводиться долати кілометрові відстані, щоб набрати в автоцистерни води, а це додаткові ресурси і що головне – час.

Крім того, оперативність дій рятувальників залежить від часу прямування на виклик. Слід враховувати низький рівень культури водіїв, «дорожні умови», або їх відсутність взагалі. У ряді населених пунктів така проблема є. Також негативно впливають на час ліквідації пожежі несвоєчасне відключення газо- та електропостачання та інше.

Заяви «рятувальники приїхали без води» дискредитують професіоналізм вогнеборців. Але це відбувається від нестачі знань у людей в подібних питаннях. Набагато частіше рятувальники чують від людей «дякую», адже наша повсякденна робота пов'язана з ризиком, а прояв героїзму є повсякденною діяльністю.

Петро Людкевич

начальник Рожнятівського РВ Управління ДСНС України в області

понеділок, 20.08.2018 09:11 09:11 Вік: 36 Days