Ви тут: Новини
Українська
English
понеділок, 22.10.2018

Делегація Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи взяла участь у чергових засіданнях Асамблей вкладників Чорнобильського фонду «Укриття» та донорів Рахунку ядерної безпеки, що відбулись в штаб-квартирі Європейського банку реконструкції та розвитку в м. Лондон

 

20 липня 2018 року Перший заступник Голови Комітету Дирів А.Б. Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та голова підкомітету з питань державного моніторингу навколишнього природного середовища Комітету Рибак І.П. взяли участь у чергових засіданнях Асамблей вкладників Чорнобильського фонду «Укриття» та донорів Рахунку ядерної безпеки, що відбулись в штаб-квартирі Європейського банку реконструкції та розвитку в м. Лондон, Сполучене Королівство Великої Британії і Північної Ірландії. Також у цих заходах від української сторони взяли участь Міністр екології та природних ресурсів України Семерак О.М., Голова Державного агентства України з управління зоною відчуження Петрук В.В., Голова Державної інспекції ядерного регулювання України Плачков Г.І., Генеральний директор ДСП «Чорнобильська АЕС» Грамоткін І.І. та керівник секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Борисюк М.М.

Українська сторона поінформувала про виконання всіх своїх зобов’язань щодо фінансування та реалізації проекту підсилення та герметизації наявних конструкцій ІІ черги ЧАЕС, до яких примикають торцеві стіни Арки. 

Ця робота була виконана в складних радіаційних умовах і включала в себе проектування та будівництво розділювальних стін у межах наявних конструкцій машзалу, деаераторної етажерки, блоків В та допоміжних систем реакторного відділення ІІ черги ЧАЕС.
17 квітня 2018 року Верховною
Радою України прийнято за основу в першому читанні проект Закону про внесення змін до Загальнодержавної програми зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС та перетворення об'єкта "Укриття" на екологічно безпечну систему (реєстр. № 6624). Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи на своєму засіданні 19 червня 2018 року розглянув цей законопроект, підготовлений до другого читання, та вніс його на розгляд Верховної Ради України із пропозицією прийняти у другому читанні та в цілому як Закон.
Учасники Асамблей поінформували про продовження фінансової підтримки для закупівлі необхідного обладнання для виконання робіт з демонтажу нестабільних конструкцій об’єкта «Укриття». 

Це дуже важливо для України, оскільки демонструє підтримку України міжнародною спільнотою у подоланні наслідків Чорнобильської катастрофи.
Наступні засідання Асамблей вкладників Чорнобильського фонду "Укриття" та донорів Рахунку ядерної безпеки відбудуться в грудні 2018 року в Україні, на майданчику Чорнобильської АЕС. Згідно графіка на цей час заплановано приймання в експлуатацію нового безпечного конфайнмента.

 

(За матеріалами офіційного інтернет-представництва комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи)

п'ятниця, 27.07.2018 14:48 14:48 Вік: 86 Days