Ви тут: Новини
Українська
English
понеділок, 22.10.2018

У Верховній Раді відбулися парламентські слухання на тему: "Реалізація в Україні міжнародних документів щодо запобігання антропогенним змінам клімату"

На виконання Постанови Верховної Ради України від 16.05.2018 
 № 2424-
VIII 4 липня 2018 року в залі пленарних засідань Верховної Ради України було проведено парламентські слухання на тему: "Реалізація в Україні міжнародних документів щодо запобігання антропогенним змінам клімату".

Парламентські слухання відкрила Перший заступник Голови Верховної Ради України Геращенко І. В.

Із доповіддю виступив Міністр екології та природних ресурсів Семерак О.М., зі співдоповіддю – перший заступник Голови Комітету з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Дирів А.Б.

У своєму виступі Міністр Семерак О.М., зокрема, зазначив, що глобальна зміна клімату – одна з найгостріших екологічних проблем, які стоять перед людством. Згідно з прогнозами провідних міжнародних наукових центрів з дослідження клімату, протягом століття температура підвищиться більш ніж на 2 градуси за Цельсієм. Такі темпи глобального потепління спричинять серйозні кліматичні зміни і різні екосистеми опиняться під загрозою зникнення. Сучасні прогнози настання несприятливих метеорологічних явищ вказують на необхідність сприймати їх за норму сьогодення. Виникає потреба в розробленні та реалізації плану заходів з адаптації до змін клімату.

Перший заступник голови Комітету з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Анатолій Дирів доповів про розробку та роботу над новими законопроектами, які сприятимуть імплементації міжнародних актів у вітчизняне законодавство.

«Ми бачимо, що зміни клімату є одним із основних сучасних викликів, які стосуються усіх сторін нашого життя. Посилення непередбачуваності погодних умов ставить під загрозу виробництво продовольства. Підвищення рівня моря збільшує рівень загрози природніх катастроф. Це є наслідком зміни клімату, які мають глобальний характер і безпрецедентні масштаби. Сьогодні вони для нас не є якимись абстрактними фактами статистичних даних, а набувають конкретного змісту. Тому якщо не вжити рішучих дій сьогодні, то подальша адаптація до зміни клімату потребуватиме набагато більше зусиль і витрат», - зазначив народний депутат.

А.Б.Дирів відзначив, що десь 15-20 років тому ми собі навіть близько не уявляли, що таке проблеми з побутовими відходами. І зовсім недавно той сумний досвід Львова і великих міст, зокрема, показує наскільки це велика проблема. «Раніше, 15-20 років тому ніхто не задумувався про кінцевий шлях побутових відходів. А зараз це цілком реальна загроза, і така ж сама ситуація чекає на нас також з антропогенними змінами клімату», - наголосив парламентарій.

Перший заступник також зазначив, що згідно з оціночною доповіддю міжурядових груп експертів зміни клімату докази свідчать, що стрімка зміна клімату в результаті антропогенного впливу пов’язана з природніми змінами, а на дві третини - з діяльністю людини. Тільки одна третина – це природні зміни. Наслідки цих змін, навіть якщо зупинити всі викиди парникових газів, будуть відчуватися ще протягом кількох століть.

Анатолій Дирів нагадав, що глобальною метою, яка була прийняла на конференції сторін Рамкової конвенції ООН про зміни клімату на саміті в Парижі в 2015 роціє утримання потепління в рамках 2 градусів за Цельсієм, з подальшою перспективою зменшення до показника 1,5.

Доповідач підкреслив, що саме Верховна Рада України ратифікувала Паризьку угоду у липні 2016 в числі перших парламентів у світі.

«Верховна Рада України постійно приділяє і буде приділяти питанням запобігання антропогенним змінам клімату. А також прийматиме законопроекти, визначені Конституцією України, як такі, що відносяться до її повноважень і можуть бути виключно шляхом прийняття законів України. Це не тільки питання ратифікації, це питання прийняття базового законодавства щодо визначення засад внутрішньої та зовнішньої політики, засад використання природніх ресурсів, затверджених загальнодержавних програм встановлення систем оподаткування, податків та зборів, основ екологічної безпеки в цілому», - зазначив Анатолій Борисович Дирів. 

Насамкінець, перший заступник Голови Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Дирів А. Б. подякував всім учасникам парламентських слухань і запевнив, що Комітет завжди готовий до співпраці з усіма організаціями і, окрім рекомендацій, готовий почути всі пропозиції і врахувати їх у подальшій законодавчій діяльності. 

(За матеріалами офіційного інтернет-представництва комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи)
 
 

п'ятниця, 20.07.2018 13:23 13:23 Вік: 93 Days