Ви тут: Новини
Українська
English
вівторок, 25.09.2018

У селі Брошневі освячено надмогильний пам"ятник о.Володимира Коновальця

У 127-у річницю від Дня народження Провідника ОУН Євгена Коновальця, у селі Брошневі, на місцевому кладовищі, було освячено надмогильний пам"ятник його двоюрідного брата, священика УГКЦ о.Володимира Коновальця.

Настоятель місцевої греко-католицької церкви св. Параскеви о.  Василь Пастернак відправив заупокійну панахиду та освятив пам’ятник, кошти на спорудження якого виділила Рожнятівська районна рада. Хвилиною мовчання присутні вшанували світлу пам'ять о.Володимира.


Р.S. Володимир Коновалець народився 25 січня 1887 року в селі Озерянці. Гімназію закінчив 1905 року у Львові. Був в австрійському війську, пізніше став січовим стрільцем. Брав участь у боях під Києвом з більшовиками, був поранений... Після війни навчався у Станиславівській духовній семінарії. Висвячений на священика єпископом Григорієм Хомишиним 
7
травня 1924 року. Працював у Духовній семінарії, а пізніше — катехитом у Станиславівській гімназії. Абсольвенти (тобто випускники) цього закладу в своїх спогадах з теплотою і щирістю згадують цього навчителя: «дуже любленим серед нас (гімназистів. — І. Д.) був катехит о. Володимир Коновалець, старшина УГА, інвалід, що кульгав на ногу. Він був стриєчним братом світлої пам’яті полковника Євгена, був великим добрягою». 
Після праці в гімназії
, у 1934 році о. Володимир Коновалець перейшов на парафію у с. Сидорів Гусятинського деканату, де працював з 28 лютого приватним сотрудником, а  з 29 березня 1935 року по 11 жовтня 1938-го — сотрудником з правом управління у цьому селі. Із Тернопілля о.Володимир перейшов у с.Острів Єзупільського деканату (тепер Галицький район), де служив парохом із 26 жовтня 1938 року по 1940-й. Був справжнім патріотом. Старожили із с. Острова згадують, як він казав: «Я одягнув рясу, але якщо буде потрібно, зніму її, візьму зброю в руки і піду воювати за Україну». Патріотизму не могли пробачити священикові перші совіти. У 1940 році його заарештували. Вважається, що слід священика після цього загубився. Однак ми маємо підстави твердити, що о. В.Коновалець з в’язниці був відпущений, бо у 1943 році він був засідателем у селі Дорогові Галицький району, де працював із 20 листопада»
Припущення Івана Драбчука
(Авт.) про те, що 
о. Володимира Коновальця відпустили з в’язниці, виглядають правдоподібними, адже в післявоєнний час — до листопада 1954-го,  життєвий слід о.Володимира Коновальця проступив уже на Рожнятівщині — у селі Брошневі…

(За матеріалами газети «Галичина»14 червня 2016 року

Брат Євгена Коновальця

Отець Володимир похований у селі Брошневі на Рожнятівщині

Ігор ЛАЗОРИШИН, Зеновія ГОДОВАНЕЦЬ)

 

 

 

вівторок, 19.06.2018 16:19 16:19 Вік: 98 Days