Ви тут: Новини
Українська
English
вівторок, 25.09.2018

У Яремче стартував Карпатський форум регіонального розвитку 

31 травня на Прикарпатті розпочав роботу Карпатський форум регіонального розвитку, у якому взяли участь голова районної ради Василь Рибчак та голова районної державної адміністрації Ірина Люклян.

Форум триватиме два дні. У перший день заходу в ньому взяли участь понад 170 гостей з 4-х областей України (Івано-Франківської, Львівської, Чернівецької та Закарпатської), а також з Польщі, Німеччини, Румунії. Гостем форуму став і Президент України Петро Порошенко.

В рамках другого дня Форуму відбудуться панельні дискусії за участю очільників гірських громад, які презентуватимуть свій досвід запровадження розвиткових проектів та обговорюватимуть спільні проблемні питання. Також обговорюватимуть европейский досвід та розвиток туризму, як основи економічного потенціалу розвитку гірських територій. 

Подібний захід проводиться на Івано-Франківщині вперше, проте він став продовженням Карпатського форуму, який минулого року відбувся у Львові. 

Протягом двох днів народні депутати, міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, голова Івано-Франківської обласної державної адміністрації та представники об’єднаних територіальних громад обговорять проблеми і перспективи Карпатського регіону та розроблять концепцію єдиної моделі для подальшого розвитку місцевості.

За словами заступника міністра освіти і науки України Павла Хобзея, основні проблеми карпатських міст та сіл полягають у відсутності якісної інфраструктури, слабко розвинутій промисловості, безробітті, а також природних катастрофах, таких як повені та паводки. Окрім того, з 3100 кілометрів доріг на Івано-Франківщині 2700 знаходяться у незадовільному стані. 

На форум завітали делегації з Польщі, Румунії та Словаччини, які поділились своїм досвідом вирішення подібних проблем.

«Родзинкою Карпатського форуму регіонального розвитку стане експозиція гірських громад чотирьох областей України, яка розташується на подвір’ї туристичного комплексу. Кожна громада представлятиме свої унікальні особливості – місцеву продукцію, сувеніри, цікаві туристичні атракції», – зазначив директор Івано-Франківського ЦРМС Руслан Панасюк.

Окрім того, в рамках проведення заходу його учасники зможуть ознайомитися з виставкою освітніх новацій, яку презентує Міністерство освіти і науки України.

Генеральний директор Директорату з питань розвитку місцевого самоврядування Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Сергій Шаршов презентував сильні та слабкі сторони Карпатського регіону і можливості розвитку гірських територій.

“Робочою групою вже напрацьовані експертні пропозиції щодо напрямків розвитку гірських територій України. При підготовці проектів слід враховувати і сильні сторони регіону. Зокрема, вигідне географічне положення, адже Карпати – це ворота Європи. Тут є і додаткові можливості для залучення інвестицій, і багаті рекреаційні ресурси. В Карпатах збережена автентична культура та традиції горян. Хочеться вірити, що Українські Карпати використають той потенціал, який вони мають, і це дасть можливість зробити регіон успішним ”, – відмітив Сергій Шаршов.

 

 

 

 

 


 
 

п'ятниця, 01.06.2018 14:39 14:39 Вік: 116 Days