Ви тут: Новини
Українська
English
вівторок, 25.09.2018

В урочищі «Плаєк», поблизу села Гриньків, освятили відновлену повстанську криївку, де у 1947 році загинуло дев’ять воїнів УПА 

 

 

В урочищі Плаєк, поблизу села Гриньків, освятили відновлену криївку. Роботи з відновлення криївки розпочалися ще з літа минулого року. Відновити повстанський сховок вирішило Братство УПА  спільно із ДП «Осмолодське лісове господарство».

«Тут,  5 листопада 1947 року, героїчно загинули охоронці провідника Карпатського крайового Проводу ОУН Степана Слободяна-«Єфрема»: Юрів Василь – «Грім», Юрів Параска, Осадчук Ярослав – «Хмара», Богославець Гаврило – «Галичанин», Гаврилів Федір – «Тарас», Матищук Леон - «Грізний» та два невідомі підпільники.  Для впізнання вбитих повстанців людей зганяли з багатьох сіл – Гринькова, Ясеня, Вільхівки, Перегінська. Вбиті повстанці лежали у Перегінську два дні. На третій день тіла вбитих були викрадені. Знайшлися сміливці, які вивезли вбитих повстанців на двох возах. Щоб колеса по дорозі не стукотіли, їх обмотали ганчір’ям і повісмом. Вбитих повстанців привезли на горішній цвинтар у Перегінську і поховали в братській могилі», - розповідають очевидці тих буремних літ.

Місцезнаходження криївки було відоме, мабуть, кожному у Гринькові, оскільки розташовано воно недалеко від села. Братство УПА разом з Осмолодським лісгоспом вирішило її відновити. 

За словами керівника комунального підприємства "Пам’ять", історика Василя Тимківа, цю криївку можна назвати найбільшим відновленим повстанським сховком в Україні. Також певною мірою можна назвати унікальним запасний вихід з криївки, адже його довжина становить понад 25 метрів.

У відкритті криївки взяли участь голова районної ради Василь Рибчак, заступник голови райради Олег Понайда, голова райдержадміністрації Ірина Люклян, представники громадських організацій району, ветерани УПА та АТО і численна громадськість бойківського краю.

 

п'ятниця, 01.06.2018 14:37 14:37 Вік: 116 Days