Ви тут: Новини
Українська
English
середа, 26.09.2018

Рожнятівське бюро правової допомоги інформує громадян:

Порядок внесення змін до статуту юридичної особи

Відповідно до  Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» (далі – Закону про реєстрацію) від 01.01.2016 року всі нововведення спрямовані на реформування системи надання адміністративних послуг у сфері державної реєстрації, а також для належного забезпечення її відкритості, прозорості та раціональної мінімізації числа документів і процедурних дій, у тому числі для оптимізації витрат коштів держави. Варто звернути відзначити те, що змінами у законодавстві передбачено революційні новації  щодо внесення змін до Статуту.

Коли необхідно змінювати статут

Статут має динамічно змінюватись разом із фактичними змінами, що відбуваються із юридичною особою. Ось невичерпний перелік випадків, коли потрібно змінювати статут:

  • Зміна учасників
  • Зміна адреси (якщо вона зазначена у статуті)
  • Зміна назви
  • Новий розподіл часток
  • Зміна (збільшення/зменшення) статутного капіталу
  • Зміна повноважень директора/органів управління
  • Зміна організаційно-правової форми
  • Зміна предмету та/або цілей діяльності
  • Зміна будь-яких положень статуту

При внесенні будь-яких змін до статуту Вам необхідно мати вищезазначені  документи:

Протокол загальних зборів учасників / засновників;

Статут у новій редакції – 1 екземпляр;

Заповнена заява;

Квитанція про сплату адміністративного збору (у разі необхідності);

Документ, що засвідчує повноваження (якщо документи подаються представником);

Документ, що засвідчує особу.

Документи, що надаються державному реєстратору разом із змінами до Статуту подаються або в оригіналі, або в копіях, засвідчених нотаріально. Таким чином, подання звичайних ксерокопій – не допускається.

Найважливіші нюанси:

Згідно з частиною 4 статті 17 Закону, з 2016 року реєстратору надається Статут у новій редакції лише в одному екземплярі, який може бути завірений нотаріусом чи керівником юридичної особи.

Міністерством юстиції України прийнято Наказ від 06 січня 2016 року № 15/5 «Про затвердження форм заяв у сфері державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 06 січня 2016 року за № 14/28144. Отже, тепер необхідно подавати не реєстраційну картку форми №3, а заяву про державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань.

Також, чинним Законом не передбачено необхідність подавати протокол про реєстрацію учасників.

Що стосується збору, то статтею 36 Закону визначено, що за державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі, крім внесення змін до інформації про здійснення зв’язку з юридичною особою справляється адміністративний збір у розмірі 0,3 мінімальної заробітної плати – 410 гривень. Звертаємо увагу, що адміністративний збір за публікацію, про зміну відомостей в установчих документах юридичної особи чинним законом не передбачено.

Варто зазначити, що після проведення вищезазначених змін, зареєстрований реєстратором Статут та виписка з печаткою та підписом реєстратора надаватися більше не будуть. Екземпляр який надається для проведення змін залишається у реєстраційній справі юридичної особи, та передається до архіву.

Радимо Вам, щоб Ви не забували, що необхідно заповнити відповідні сторінки заяви, а якщо зміни відсутні, то відповідні сторінки заяви не заповнюються та не подаються. Наприклад, при збільшенні/зменшенні статутного капіталу потрібно заповнювати лише сторінки 1, 2, 13, 14.

 

 

п'ятниця, 11.05.2018 10:32 10:32 Вік: 138 Days