Ви тут: Новини
Українська
English
середа, 26.09.2018

Р І Ш Е Н Н Я

    

 

                            

 

 

 

  • УКРАЇНА
  • РОЖНЯТІВСЬКА РАЙОННА РАДА
  • Івано-Франківська область

 

Р І Ш Е Н Н Я

(двадцята сесія сьомого демократичного скликання)

 

від  29 .03.2018.   № 410  - 20/2018

с-ще Рожнятів

 

    

 

Про підтримку звернення Івано-Франківської обласної ради від 16.02.2018 р. №  753-20/2018

 

 

 

Заслухавши звернення Івано-Франківської обласної ради, районна рада

 

 

В И Р І Ш И Л А:

   1. Підтримати звернення обласної ради до Президента України П. Порошенка, Голови Верховної Ради України А. Парубія, Прем’єр-міністра України В. Гройсмана, Міністра закордонних справ України П. Клімкіна, Надзвичайного і Повноважного Посла Республіки Польща в Україні  Я. Пєкла, Генерального Консула Республіки Польща у Львові Р. Вольскі щодо прийняття у Республіці Польща закону про Інститут національної пам’яті (додається).

   2. Рішення надіслати Президенту України П. Порошенку, Голові Верховної Ради України А. Парубію, Прем’єр-міністру України В. Гройсману, Міністру закордонних справ України П. Клімкіну, Надзвичайному і Повноважному Послу Республіки Польща в Україні  Я. Пєклу, Генеральному Консулу Республіки Польща у Львові Р. Вольскі.

    3. Звернення опублікувати в газеті “Новини підгіря”, розмістити на сайті районної ради.

    4. Контроль за виконанням рішення покласти на заступника голови районної ради О. Понайду.

 

 

Голова районної ради                                              Василь РИБЧАК

                                                                                                            

 

   

                                            Президенту України

                                                                                                Петру Порошенку 

 

Голові Верховної Ради України 

                                                    Андрію Парубію 

 

Прем’єр-міністру України 

                                                                                     Володимиру Гройсману 

 

Міністру закордонних справ України 

                               Павлу Клімкіну     

 

Надзвичайному і Повноважному Послу 

                                                 Республіки Польща в Україні 

                                                                  Яну Пєклу 

 

                                                                                               Генеральному Консулу 

Республіки Польща у Львові 

                                                                                     Рафалу Вольскі 

 

 

ЗВЕРНЕННЯ

     Рожнятівська районна рада глибоко стурбована фактом прийняття у Республіці Польща закону про Інститут національної пам'яті, в якому поряд із впровадженням кримінальної відповідальності за висловлювання про причетність поляків до Голокосту, вкотре піднімається тема Волинської трагедії й передбачена кримінальна відповідальність за пропаганду так званої "бандерівської ідеології". З прикрістю констатуючи, що українська тематика вкотре використовується у внутрішній політиці в Польщі, а трагічні сторінки спільного історичного минулого продовжують політизуватися, ми засуджуємо цей ворожий Україні, шкідливий для добросусідських відносин та вигідний Москві політичний акт. Хотіли б нагадати польським партнерам, що українці, як і поляки, зазнали надзвичайно великих страждань від тоталітарних режимів в роки Другої світової війни, а також самовіддано боролися за свободу своєї Батьківщини. Відтак, категорично не сприймаємо чергову спробу нав’язати однобічне трактування історичних подій, а заборону "бандерівської ідеології" – розцінюємо не просто як дешевий популізм частини польського політикуму, але як намагання заперечити суверенне право українців на власну державність і національну гідність. Нагадуємо, що і Небесна Сотня, і тисячі наших героїв, які четвертий рік боронять Українську державу та жертвують своїми життями в цій боротьбі, ішли і йдуть у бій під бандерівськими гаслами "Слава Україні! ‒ Героям слава!". Саме ці бандерівці стоять також в обороні Польщі, Європи та всього світу від московської орди.  

Усвідомлюючи чутливість проблематики історичної пам’яті у житті українського та польського народів, в черговий раз закликаємо польську сторону до відкритості та конструктивності у подальшому розвитку українсько-польських відносин. Відзначаємо також, що прийняття такого законодавчого акту та його подальше застосування на практиці негативно впливають на висхідну динаміку взаємовідносин між Івано-Франківщиною та адміністративно-територіальними одиницями Республіки Польща й можуть зруйнувати фундамент добросусідських, партнерських стосунків між нашими громадами, на рівні яких налагоджена взаємовигідна співпраця й реалізуються численні проекти. До того ж, закон у прийнятій редакції стосується не лише громадян Республіки Польща, але й іноземців, а відтак – становить загрозу як для українців, які працюють в Польщі, так і для наших туристів, які щороку відвідують країну. Окремо апелюємо до вищих органів державної влади й особисто Президента України Петра Порошенка, як відповідального за зовнішню політику, дати врешті решт належну оцінку зовнішньополітичному відомству на чолі з міністром Павлом Клімкіним за неодноразові, системні провали на міжнародній арені, вимагати на найвищому представницькому, в тому числі міжнародному рівні скасувати прийнятий у Республіці Польща закон й вжити комплекс невід’ємних заходів у відповідь з метою недопущення можливих порушень прав і свобод українських громадян, які перебувають в Польщі, а також запобігання зростаючим претензіям політичної влади сусіда на ревізію підсумків Другої світової війни та можливий перегляд кордонів. 

Слава Україні! 

 Прийнято на 20 сесії Рожнятівської 

районної ради VII демократичного

 скликання 29.03.2018 року

 

 

понеділок, 02.04.2018 13:09 13:09 Вік: 177 Days