Ви тут: Новини
Українська
English
середа, 26.09.2018

ХХ сесія районної ради

29 березня 2018 року відбулось пленарне засідання чергової 20 сесії Рожнятівської районної ради сьомого демократичного скликання. Головуючим на засіданні був очільник районної ради Василь Рибчак. Для роботи 20 сесії зареєструвався 31 районний обранець.

Підсумком плідної роботи депутатського корпусу районної ради стали рішення, прийняті з 30 питань порядку денного. Ряд питань, що були підготовлені і винесені на розгляд пленарного засідання, є традиційними і такими, що потребують прийняття рішення представницьким органом місцевого самоврядування на кожній черговій сесії районної ради.

Серед таких вчора на порядку денному були бюджетні питання, внесення змін та затвердження нових районних цільових програм, виділення коштів з резервного фонду районного бюджету, блок питань, що стосувався майна спільної власності територіальних громад району. 

 Звіт голови районної державної адміністрації

У порядок денний 20 сесії було включено питання: «Звіт голови районної державної адміністрації про здійснення районною державною адміністрацією делегованих районною радою повноважень». 

Під час свого виступу очільниця РДА Ірина Люклян зазначила, що робота районної держаної адміністрації у звітному періоді спрямовувалася на забезпечення збалансованого соціально-економічного розвитку району, ефективного використання наявних природних, трудових, фінансових ресурсів, сприяння залученню інвестиційних ресурсів у пріоритетні галузі економіки, вирішення актуальних питань життєдіяльності району, поліпшення добробуту та соціального захисту населення. 

Не залишила поза увагою голова РДА і найважливіше питання - проведення будівельних та ремонтних робіт на автошляхах місцевого значення Рожнятівщини як за звітний період, так і у поточному році. Значну увагу виступаюча приділила питанню розвитку соціальної сфери, поінформувавши присутніх про здійснення капітальних ремонтів та покращення матеріально-технічної бази у галузі медицини та освітньої сфери.

Насамкінець голова райдержадміністрації подякувала за підтримку всім, хто допомагав не лише практичними діями, а й розумінням та конструктивними порадами. Люклян І.Б. запевнила присутніх, що РДА і надалі тісно співпрацюватиме з органами місцевого самоврядування, територіальними громадами, депутатами всіх рівнів для того, щоб продовжити започатковані кроки по збереженню власного потенціалу району, стимулюванні інвестиційної діяльності, і , основне, - підвищення рівня добробуту населення району. Рішення про звіт голови РДА було взято до відома депутатами «одноголосно».

Районна рада здійснила перші кроки на шляху реформування первинної ланки медичної допомоги

У процесі роботи 20 сесії районної ради було закладено основи для початку медичної реформи на Рожнятівщині. Так, районна рада одностайно прийняла рішення про створення комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медичної допомоги» та затвердила статут даної установи. Це мало б сприяти у майбутньому збільшенню господарської та фінансової автономії, управлінської гнучкості комунального закладу охорони здоров’я, формуванню стимулів для поліпшення якості медичного обслуговування населення і ,водночас, підвищення економічної ефективності використання активів. У контексті обговорення вищезазначених медичних питань, радник голови Івано-Франківської ОДА з питань охорони здоров'я, депутат районної ради Олег Петрина розповів про суть медичної реформи та про те, що чекає жителів Рожнятівського району вже у цьому році. Його виступ доповнив голова постійної комісії районної ради з питань охрони здоров’я та соціального захисту Богдан Ониськів. Так, виступаючі відзначили, що досі сума, що виділялася на конкретний медичний заклад, залежала не від кількості хворих та їх потреб, а від фізичних розмірів лікарні, яку треба опалювати, ремонтувати тощо, числа працівників та кількості ліжко-місць. Тепер держава виділятиме кошти на кожного пацієнта. Уже з 1 липня цього року має запрацювати Національна служба здоров’я, яка забезпечуватиме пряму оплату за надані послуги медичним установам або лікарям. Фактично, це змушуватиме лікарів первинної ланки (терапевтів, сімейних лікарів, педіатрів) постійно підвищувати кваліфікацію та конкурувати. 

Наприкінці засідання сесії було прийнято ряд звернень, ознайомитись з якими можна на веб-сайті ради в розділі «Документи».

 

п'ятниця, 30.03.2018 15:58 15:58 Вік: 180 Days