Ви тут: Новини
Українська
English
вівторок, 25.09.2018

Презентація книги

Презентація книги «Нереабілітована пам’ять»

 У світлиці Рожнятівської центральної районної бібліотеки відбулася презентація книги «Нереабілітована пам’ять», співавтором якої є уродженець селища Рожнятів, громадсько-політичний діяч, автор більше 150-ти наукових праць, доктор історичних наук, професор Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, депутат Івано-Франківської обласної ради VІ і VІІ демократичного скликання - Сергій Васильович Адамович. Разом з автором до бібліотеки завітали заступник директора Навчально-наукового юридичного інституту, професор кафедри трудового, екологічного та аграрного права, доктор юридичних наук, заслужений юрист України Олег Антонович Вівчаренко і директор комунального підприємства Івано-Франківської обласної ради  з експлуатації майна Віталій Іванович Костишин.

 Автори презентованої книги «Нереабілітована пам’ять» - Сергій Адамович, Роман Кобильник, Лілія Щербін в науково-популярній розвідці висвітлюють героїзм учасників національно-визвольного руху ОУН-УПА, долі людей, які потрапили в «жорна» нацистського та більшовицького тоталітарних режимів, у книзі зображено справжнє обличчя радянських «визволителів» західноукраїнських земель. 

"Вивчення і відкриття героїчного чину вояків УПА та діячів ОУН – це повага до нашої держави і нації, і, в першу чергу, – повага до самих себе. Частина оповідей розкриває важкі долі людей, яких закрутив вир війни і кинув в урвище біди. Ряд цих людей стали жертвами військового часу, а деякі морально надломилися і перетворилися в злочинців", - відзначив відповідальний редактор книги, депутат обласної ради Сергій Адамович.

Науковець також відзначив, що книга написана як науково-популярна, щоб якнайбільше людей могли її прочитати. Для цього історики опрацювали близько тисячі кримінальних справ Галузевого державного архіву Управління Служби безпеки України в Івано-Франківській області,рукописи якого донедавна були недоступні широкому загалу.

 У заході взяли участь голова Рожнятівської районної ради Василь Рибчак і заступник голови районної ради Олег Понайда. У своїх виступах вони  подякували Сергію Адамовичу за його нелегкий дослідницький труд, висвітлений на сторінках наукових праць і монографій, побажали надалі плідної праці та реалізації цікавих проектів.

 

п'ятниця, 02.03.2018 15:08 15:08 Вік: 207 Days