Ви тут: Новини
Українська
English
вівторок, 25.09.2018

Рожнятівське бюро правової допомоги консультує:

Поради  щодо правової поведінки на допиті  

Потрапити на допит до дільничного чи слідчого може кожен, чи в ролі просто свідка якоїсь події, чи підозрюваного. Більшість із нас не має найменшого поняття, як поводитися під час цієї процедури та не знають своїх прав. А це може значно погіршити стан справ, та навіть іноді перекваліфікувати свідка події на підозрюваного.Як поводитись на допиті, аби не зашкодити собі, які права має особа, яку допитують, та як уберегтися від стандартних помилок, пов’язаних із допитом. 

По-перше, йти на допит потрібно лише, якщо повістка була отримана особисто під розпис і не менше, ніж за 3 дні до події. Хочуть допитати негайно – відмовляйтеся, ви маєте на це право.

·                     Повідомте адвоката і чим швидше, тим краще.

·                     Повідомте когось з родичів чи друзів про те, куди ви збираєтесь, краще когось із міцними нервами. Намагайтеся залишатися на зв’язку – допит не може тривати більше 2 годин без перерви і більше 8 годин у день.

·                     Не намагайтеся притупити своє хвилювання алкоголем чи заспокійливим. Якщо погано себе почуваєте, то викличте лікаря для підтвердження недуги і утримайтеся від явки на допит.

·                     Із документів необхідно брати з собою лише паспорт. Взагалі, подбайте, щоб з вами було мінімум носіїв інформації, або, для перестраховки, на час допиту можете передати їх адвокату.

·                     Без присутності адвоката на допиті не надавати ніякої інформації, а з адвокатом – лише усну, документи не передавати.

·                     За можливості, відповідайте на питання односкладно – так або ні. Не робіть припущень, відповідаючи на питання слідчого.

·                     У разі тиску вимагайте відеофіксацію допиту.

·                     Після допиту прочитайте протокол. Він має слово в слово співпадати з тим, що було сказано вами. Ніяких пустих місць не повинно бути, якщо є пусті графи, ставте прочерк та, в разі неточностей, вимагайте від слідчого їх виправити – ви маєте на це право.

Звичайно, якщо ви не є постійним відвідувачем таких заходів, то зберігати спокій і запам’ятати всі поради, а головне – дотримуватися їх, буде складно. Мимоволі можна не те сказати, не те зробити, не так відреагувати і забути, що у вас є не лише обов’язки, а й права. Той, хто пам’ятає всі правила, права, вимоги, нюанси і втримає від хибних дій – це адвокат.

середа, 21.02.2018 09:34 09:34 Вік: 216 Days