Ви тут: Новини
Українська
English
вівторок, 25.09.2018

Рожнятівське бюро правової допомоги консультує:

Визнання спадщини відумерлою

 

Спадкоємець за заповітом або за законом може відмовитися від прийняття спадщини (стаття 1273 Цивільного кодексу України). Якщо спадкоємець виражає бажання відмовитися від спадщини, він зобов’язаний подати заяву про відмову від спадщини в строк 6 місяців в нотаріальну контору за місцем відкриття спадщини.

У разі відсутності спадкоємців за заповітом і за законом, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини, а також відмови від її прийняття, суд вважає спадщину відумерлою за заявою відповідного органу місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини. Заява про визнання спадщини відумерлою подається після спливу одного року з часу відкриття спадщини. Спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини (стаття 1277 Цивільного кодексу України).

До визнання спадщини відумерлою, спадщина яка не прийнята спадкоємцями, охороняється законом.

Охорона спадкового майна здійснюється в інтересах спадкоємців, відказоодержувачів та кредиторів спадкодавця з метою збереження його до прийняття спадщини спадкоємцями. Охорона спадкового майна триває до закінчення строку, встановленого для прийняття спадщини.

Нотаріус за місцем відкриття спадщини, а в населених пунктах, де немає нотаріусів, − від-повідні органи місцевого самоврядування з власної ініціативи або за заявою спадкоємців вживають заходів щодо охорони спадкового майна (стаття 1283 Цивільного кодексу України).

 

середа, 29.11.2017 10:15 10:15 Вік: 300 Days