Ви тут: Новини
Українська
English
вівторок, 25.09.2018

Долинська ОДПІ

Видача відомостей з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків - лідер з надання адміністративних послуг в Долинській ОДПІ

 

Як повідомила перший заступник начальника Долинської ОДПІ Наталія Скорик, лідером серед адміністративних послуг, які надаються в Центрі обслуговування платників, є послуга з видачі відомостей з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків. З початку 2017 року надано понад 21 тисячу таких послуг.

Друге місце за популярністю займають послуги з видачі картки платника податків та внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків. Зазначену послугу отримали понад 8 тисяч громадян.

Замикають трійку лідерів послуги з реєстрація розрахункових книжок. Станом на 01.11.2017 року їх надано майже 2 тисячі.

Загалом з початку року фахівцями Центрів обслуговування платників Долинської ОДПІ та її відділень надано понад 34,7 тисяч адміністративних послуг.

За словами Наталії Скорик, для кожної послуги розроблено інформаційну картку, в якій зазначено дані про суб’єкта, що надає адміністративну послугу, нормативно-правові акти, які регламентують її надання та умови її отримання. «Відвідувачі Центру обслуговування платників зазначають, що користуватися інформаційними картками дуже зручно, адже з них можна дізнатися про перелік документів, необхідних для отримання тієї чи іншої довідки, порядок та спосіб їх подання, термін видачі та варіанти отримання результату (електронною поштою або в паперовому вигляді) тощо», - зазначила посадовець.

 

Понад 90 мільйонів гривень єдиного соціального внеску сплачено платниками Рожнятівщини

 

За 10 місяців 2017 року платниками Рожнятівщини перераховано до бюджету 90,66 млн. грн. єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Про це повідомили в Рожнятівському відділенні Долинської ОДПІ. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року приріст надходжень цього внеску склав 27,69 млн. грн. або 144 відсотки.

Податківці звертають увагу, що неоформлена праця та виплата заробітної плати «в конвертах» позбавляє громадян соціального захисту, адже пенсію вони матимуть тільки з офіційно нарахованої суми заробітної плати. Неоформлений офіційно працівник ризикує залишитися без права на отримання соціальних пільг та виплат, гарантованих державою, особливо при нарахуванні пенсії та здійсненні перерахунків пенсій у подальшому.

 

Набрав чинності Порядок надання узагальнюючих податкових консультацій

Наказом Міністерства фінансів України від 27.09.2017 №811 затверджено Порядок надання узагальнюючих податкових консультацій (далі - Наказ №811). Наказ опубліковано в бюлетені «Офіційний вісник України» від 03.11.2017 №86 та з дати опублікування – 03 листопада 2017 року набрав чинності.

Порядок надання узагальнюючих податкових консультацій, розроблений відповідно до підпункту 192.1.5 пункту 192.1 статті 192 розділу I та пункту 52.6 статті 52 глави 3 розділу II Податкового кодексу України, визначає процедуру надання Міністерством фінансів України (далі – Мінфін України) узагальнюючих податкових консультацій.

Зокрема, Порядком визначено, що узагальнюючі податкові консультації надаються:

за результатами періодичного узагальнення індивідуальних податкових консультацій, наданих контролюючими органами платникам податків;

у разі наявності обставин, що свідчать про неоднозначність окремих норм податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

Узагальнюючі податкові консультації затверджуються наказом Міністерства фінансів України та оприлюднюються на офіційному веб-сайті Мінфіну України протягом п’яти календарних днів з дня їх надання.

Узагальнюючі податкові консультації не є нормативно-правовими актами.

 

Як виправити помилку у Звіті з єдиного внеску за попередні періоди

Порядок виправлення помилок передбачено в розділі V Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженому наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 р. N 435 (далі – Порядок).

У разі виявлення помилки, допущеної в попередніх звітних періодах, страхувальник може здійснити самостійне виправлення такої помилки у поточному Звіті із застосуванням кодів типу нарахувань, передбачених пунктом 9 розділу IV Порядку (пункт 5 розділу V Порядку).

Крім цього, у пункті 9 розділу IV Порядку зазначено, зокрема, що внесення від'ємних значень сум нарахованої заробітної плати (доходу) допускається лише:

при відображенні сум перерахунків заробітку (доходу), що пов'язані з уточненням кількості відпрацьованого часу у зв'язку з відпусткою, тимчасовою непрацездатністю, та допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами, нарахованих у попередніх періодах;

при відображенні сторнованих сум відпускних та допомоги з тимчасової непрацездатності, допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами.

Роз’яснення з цього приводу надано Державною фіскальною службою України в листі від 03.10.2017 р. N 16871/5/99-99-13-02-01-16 «Щодо розгляду звернення».

 

 

 

Прес – служба Долинської ОДПІ

 

вівторок, 21.11.2017 10:05 10:05 Вік: 308 Days