Ви тут: Новини
Українська
English
вівторок, 23.10.2018

Долинська ОДПІ

 

Нерухомість Рожнятівщини поповнила місцеві бюджети на понад 811 тисяч гривень

З початку 2017 року власники нерухомості Рожнятівщини перерахували до місцевих бюджетів 811,3 тис. грн., що на 127,2 %, або на 454,2 тис. грн. більше надходжень січня-жовтня 2016 року.

Безперечним лідером у сплаті податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є власники майна – юридичні особи, ними сплачено 509,0 тис. грн., що на 242,7 тис. грн. більше ніж за аналогічний період минулого року .

Нагадуємо, що платники - юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають до фіскальних органів за місцезнаходженням об'єкта/об'єктів оподаткування декларацію з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

Внесок платників – фізичних осіб протягом січня-жовтня поточного року становить 302,3 тис. грн., що на 211,5 тис. грн. більше надходжень відповідного періоду минулого року. Громадяни сплатили податок у 2017 році за минулий рік за ставками і з урахуванням пільг 2016 року.

Про суму нарахованого податку на нерухоме майно громадян – фізичних осіб повідомляють фіскальні органи за місцем податкової адреси, вручаючи податкові повідомлення-рішення до 1 липня звітного року. У разі незгоди з визначеною у податковому повідомленні сумою податку громадяни мають право звернутися до податкового органу за місцем реєстрації та провести звірку даних. Однак, зробити це вони мають протягом 60 днів з дня отримання податкового повідомлення, адже по завершенню цього терміну до моменту сплати податку буде нарахована пеня. 

 

422 мільйони гривень надійшло до бюджетів від платників рожнятівщини у січні-жовтні 2017 року

Впродовж січня – жовтня 2017 року платники смт. Рожнятів та Рожнятівського району сплатили до бюджетів усіх рівнів 422 млн. грн. податків та зборів, що на 157,5 млн. грн. більше, ніж за аналогічний період 2016 року.

До державного бюджету надійшло 327,0  млн. грн., в тому числі рентної плати за користування надрами - 264,8 млн. грн., податку на додану вартість – 23,1 млн. грн., військового збору  - 6,0 млн. грн., податку на прибуток – 4,1 млн. гривень.

До місцевих бюджетів за даний період платниками сплачено 95,0 млн. гривень.

Найбільшу питому вагу у надходженнях до місцевих бюджетів складають податок на доходи з фізичних осіб –63,4 млн. грн., плата за землю - 12,3 млн. грн., єдиний податок – 10,1 млн. грн., акцизний податок – 2,1 млн. гривень.

Варто також зазначити, що протягом січня – жовтня 2017 року платниками смт. Рожнятів та Рожнятівського району сплачено до бюджету 90,7 млн. грн. єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

 

Увага! Нове Положення про реєстрацію фізичних осіб

У Мін’юсті України 25.10.2017 р. за № 1306/31174 зареєстровано наказ Мінфіну України, яким затверджено Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб — платників податків.

Положенням, зокрема, встановлено, що Державний реєстр фізичних осіб - платників податків (далі — Державний реєстр) створений для забезпечення єдиного державного обліку фізичних осіб, які зобов'язані сплачувати податки, збори у порядку та на умовах, що визначаються Податковим кодексом та іншими нормативно-правовими актами, з метою створення умов для здійснення контролюючими органами контролю за правильністю нарахування, своєчасністю і повнотою сплати податків, нарахованих фінансових санкцій, дотриманням податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

Зазначеним Положенням визначаються порядок та процедура:

повідомлення фізичної особи - платника податків про мету збору персональних даних, їх склад, а також про її права та обов'язки як суб'єкта персональних даних;
реєстрації фізичних осіб у Державному реєстрі;

обліку осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку або інформацію (далі — відмітка) в паспорті громадянина України про право здійснювати будь-які платежі за серією та/або номером паспорта;

формування та ведення Державного реєстру;

подання облікової картки фізичної особи — платника податків та повідомлення (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків);

подання заяви про зміну даних, що вносяться до облікової картки фізичної особи - платника податків, або повідомлення (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті);

внесення до паспортів фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган, відмітки про право здійснювати будь-які платежі за серією та/або номером паспорта;
видачі документа, що засвідчує реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі, крім осіб, які мають відмітку в паспорті про право здійснювати будь-які платежі за серією та/або номером паспорта;

формування реєстраційного номера облікової картки платника податків;

ведення документів, пов'язаних із реєстрацією фізичних осіб у Державному реєстрі.

Визнано таким, що втратив чинність, наказ Міндоходів України від 10.12.2013 р. № 779.

Наказ набирає чинності з дня опублікування. 

 

Національний агрофорум «Податки. Фінанси. Право»

 

7 грудня 2017 року в м. Києві буде проведено Національний агрофорум  «Податки. Фінанси. Право» за адресою - м. Київ, грандхол «Хрещатик» готель «Хрещатик» (вул. Хрещатик, 14).

У фокусі форуму офіційні позиції ДФС України, Мінагрополітики, Міністерства юстиції щодо податків в агросфері та програми державної підтримки агросектору.

Учасниками форуму будуть провідні фахівці ДФС та представники провідних консалтингових та юридичних компаній. Платники податків матимуть змогу не лише отримати цінну інформацію з офіційних джерел, а й поставити запитання спікерам, подискутувати з ними та поділитися думками з колегами.

З питань участі у форумі звертайтесь до Філії ДП «Сервісно-видавничий центр» в Івано-Франківській області (директор - Фролова Віра Олександрівна) за номером телефону (0342) 77-19-29.

 

 

Прес – служба Долинської ОДПІ

 

 

понеділок, 13.11.2017 16:44 16:44 Вік: 343 Days