Ви тут: Новини
Українська
English
субота, 21.07.2018

Посол Литовської Республіки у с.Ясень

Посол Литовської Республіки відкрив відреставрований старовинний млин у с.Ясень

http://ww2.gov.if.ua/data/img/1x1.gif

 6 серпня стартував соціальний проект з реабілітації учасників АТО в селі Ясень Рожнятівського району. Проект реалізований «Українською Жіночою Вартою» за підтримки посольства Литовської республіки в Україні.

Невдовзі на цьому місці функціонуватимуть соціальне підприємство, навчальний центр та музей «Хліба».

         Млин був збудований ще у 1930-их роках. Останніми роками він не функціонував. Ще донедавна млин був у занедбаному стані, але з-за активної участі громади за кілька тижнів приміщення та прилегла територія набула належного вигляду. Невдовзі, за словами керівниці ГО «Українська Жіноча Варта» Олени Білецької, поруч створять соціальне підприємство, де буде пекарня та кафетерій. Литовська сторона профінансувала роботи з відновлення старовинного млина (витрати становлять близько 12 тисяч євро).

Крім того, тут діятиме навчальний клас, де навчатимуть підприємництву жінок, котрі втратили чоловіків на війні. А поруч планується відкриття сироварні.

    "Ми хочемо об'єднати громадський сектор та забезпечити соціальну відповідальність перед тими, хто зараз воює," - зазначила О.Білецька. Реалізація проекту сприятиме розвитку села, адже таким чином тут з’являться нові робочі місця.

    На відкриття відреставрованого старовинного млину в с.Ясень до Рожнятівщини завітав Посол Литовської Республіки в Україні Марюс Януконіс. "Коли ми обирали проект - ми не знали, що це буде. А сьогодні ми побачили його втілення вживу. Литва націлює себе на такі невеличкі проекти, які здатні згуртувати людей. Сподіваюсь цей млин та Музей хліба буде гарним показником дружби між Литвою та Україною,"- відмітив Марюс Януконіс.

 

вівторок, 08.08.2017 16:31 16:31 Вік: 347 Days