Ви тут: Новини
Українська
English
субота, 21.07.2018

ІV Карпатський Форум народовладдя

ІV Карпатський Форум народовладдя – за посилення державних гарантій системи освіти в горах та розвиток гірських територій

4 серпня 2017 року, в  с. Криворівня Верховинського району Івано-Франківської області, на базі Верховинської районної ради проведено Четвертий Карпатський Форум народовладдя, у якому взяв участь голова Рожнятівської районної ради Василь Рибчак.

На Форумі розглядалися надзвичайно важливі питання щодо     розвитку освіти у гірських регіонах України, хід освітянської реформи, забезпечення фінансуванням навчально-виховних закладів гірських населених пунктів у 2017 році й наступні роки, проблеми й перспективи галузі освіти та інші важливі питання освітянської галузі.

У рамках робочої поїздки міністр освіти і науки України Лілія Гриневич у супроводі голови Верховинської райдержадміністрації Олега Лютого та голови Верховинської районної ради Івана Шкіндюка спільно із Народними депутатами Верховної Ради Ураїни: Миколою Княжицьким, Олегом Березюком, Іваном Рибаком, Олександром Шевченком та  Сергієм Соболєвим відвідали високогірні школи району у с. Красноїллі та Перехресному (на висоті 1222 метри над рівнем моря), поспілкувалися з директорами, вчителями, учнями та їхніми батьками, вочевидь побачили важкодоступність гірської місцевості, специфіку проживання учнів у гірських умовах, та значні відстані (до 10 кілометрів), які доводиться долати школярам та вчителям кожного дня, йдучи до школи крутими гірським стежками. Надзвичайно важкі умови функціонування високогірних шкіл, матеріально-технічна база, відсутність доріг до високогірних шкіл та  інші природні й фінансові проблеми становлять непомірні труднощі у проведенні навчально-виховного процесу в гірських умовах у Верховинському районі.

         У Форумі також взяли  участь голови районних рад та начальники відділів освіти гірських регіонів Івано-Франківської, Закарпатської, Чернівецької та Львівської областей,  голови ОТГ Верховинщини, Косівщини, Коломийщини, Путильщини, депутати Верховинської районної ради, селищний та сільські голови, директори навчально-виховних закладів та голови профспілкових організацій Верховинського району.

Учасники ІV Карпатського Форуму народовладдя прийняли звернення до Президента України Порошенка П.О. та до Верховної Ради України.

 

вівторок, 08.08.2017 16:30 16:30 Вік: 347 Days