Ви тут: Новини
Українська
English
субота, 21.07.2018

"Варенички мої" с.Сваричів

Фольклорне свято бойківської кухні «Варенички мої»

приурочене 630-річчю заснування села Сваричів 

 

З давніх-давен окрасою українського столу були вареники. У нас, на Бойківщині, їх ще називають пирогами. З ініціативи сільського голови села Сваричів Михайла Рибчака та з-за підтримки культосвітніх працівників села, району, місцевої влади, меценатів та громади тут провели фольклорне свято бойківської кухні «Варенички мої» зі співами, іграми, забавами, танцями

Розпочалося свято у центрі села, якому цьогоріч виповнюється 630 років з часу заснування. Урочисті заходи розпочалися на святково прибраній сцені, за давнім українським звичаєм з спільної молитви о.Андрія та о.Романа, бо здавна ведеться, що ніяку справу не розпочинають без Божого благословення. 

Намети, в яких господині пропонували скуштувати вареники та інші українські народні страви, були схожі на міні-оселі, прибрані вишивками, фрагментами народної ноші. Понад півтори тисячі штук вареників з різними начинками наліпили сваричівські газдині.  Налисники, український борщ, картопля «в мундирах», «червоне» і «біле» сало, кишку, гриби, випічку та інші «смаколики» пропонували відвідувачам. 

Не можна було втриматись від спокуси, щоб не завітати на «Бібліотечні частування», де пропонували всілякі наїдки та напитки. «Дегустацію» здійснювало компетентне журі «гурманів» на чолі з депутатом обласної ради Назарієм Іванівим, головою районної ради Василем Рибчаком, заступником голови районної ради Олегом Понайдою, начальником відділу культури РДА  Володимиром Боровичем. 

Під час заходу жителі та гості села мали можливість по-справжньому гарно відпочити: переглянути художню виставку народних умільців, а також послухати чарівну українську пісню, адже на свято завітав заслужений артист України,  співак, музикант і композитор, уродженець с. Сваричів - Василь Волощук. Чудовий настрій дарували вокалісти і художні колективи Рожнятівщини, а також запрошені виконавці: молодіжний гурт «NAVSI 100» та співачка Галина Балабан.

Фольклорне свято бойківської кухні «Варенички мої», приурочене 630—літньому ювілею заснування села Сваричів, сяяло дитячими усмішками, майоріло талантами, а ще в черговий раз згуртувало усіх у велику, дружню і талановиту громаду. 

 

середа, 02.08.2017 12:09 12:09 Вік: 353 Days