Ви тут: Новини
Українська
English
субота, 21.07.2018

Рожнятівське бюро правової допомоги консультує.

Основні аспекти сімейного законодавства

 

Дата публікації: Середа, 05 липня 2017, 09:49

Перегляди: 5

Сімейний кодекс України визначає засади шлюбу. Шлюбним відносинам присвячено окремо другий  розділ  Сімейного кодексу України (далі- СКУ).

Так, статтею 21 СКУ визначено, що шлюбом є сімейний союз жінки та чоловіка, зареєстрований у органі державної реєстрації актів цивільного стану.

Досягнення шлюбного віку є юридичним фактом, який породжує у особи право на шлюб. Згідно з ст. 22 СКУ шлюбний вік для чоловіків та жінок встановлюється у вісімнадцять років.

Шлюбний вік є складною правовою категорією, основою для визначення якої є не лише і не стільки здатність до статевого життя і зачаття дитини. Шлюбний вік визначається з урахуванням статевої зрілості, завершення фізичного росту організму, стану психічного, розумового, морального та соціального розвитку людини, які в комплексі мають забезпечити здатність її до виконання нової суспільної ролі - дружини, матері, чоловіка, батька.

Шлюбний вік навіть у сусідніх державах з однаковим кліматичним середовищем часто визначається по-різному. На це впливають національні законодавчі традиції, демографічна ситуація, інші суспільні процеси, які відбуваються в державі.

Для реєстрації шлюбу  жінкою та чоловіком особисто подається заява про державну реєстрацію шлюбу  до органу державної реєстрації актів цивільного стану за їх вибором.

Якщо жінка і (або) чоловік не можуть через поважні причини особисто подати заяву про державну реєстрацію шлюбу до органу державної реєстрації актів цивільного стану, таку заяву, справжність підпису(ів) на якій засвідчено нотаріально, можуть подати їх представники. Повноваження представника мають ґрунтуватися на нотаріально посвідченій довіреності.

При поданні заяви про державну реєстрацію шлюбу жінка та чоловік пред'являють на посвідчення своєї особи паспорт або паспортний документ.

Заяви про державну реєстрацію шлюбу від громадян України, які постійно проживають за кордоном, приймаються за паспортом громадянина України для виїзду за кордон.

 

 

середа, 02.08.2017 10:02 10:02 Вік: 353 Days