Ви тут: Новини
Українська
English
неділя, 24.06.2018

Рожнятівський РВ УДСНС

Що робити, якщо ви загубились в лісі?

Влітку так приємно вибратися до лісу. Однак тут нас підстерігає безліч небезпек! Наприклад, можна заблукати… Що робити, якщо ви заблукали в лісі, як знайти вихід?

Якщо ви зрозуміли, що заблукали, насамперед негайно зупиніться, зосередьтеся і не панікуйте. Думайте тільки про те, як вибратися до того місця, звідки починається знайомий шлях. Для цього:

- згадайте останню прикмету на вашому шляху і постарайтеся вибратися до неї;

- пригадайте знайомі орієнтири: шосе, залізниця, ріка, споруди;

- прислухайтеся, можливо ви чуєте звуки працюючого двигуна, гавкіт собаки, рух поїзда;

- якщо ви не знайшли ніяких орієнтирів, постарайтеся залізти на найвище дерево (перш, оцініть свої сили), з висоти є найбільша ймовірність побачити різні труби, антени, вишки електропередач;

- будьте впевнені, що лісова дорога завжди виводить до житла;

- рухаючись по лісі звіряйте свій курс по нерухомих предметах (як правило, кроки правої і лівої ноги злегка різняться і є небезпека піти по колу);

Звичайно, найважливіше взяти за правило, що, перш ніж увійти в ліс, потрібно подивитися карту місцевості, запам'ятати з якого боку від вас сонце.

Звичайно, не забувайте елементарні прикмети: мурашники завжди розташовуються з південного боку дерев; мох любить північну сторону; річні кільця на пеньку з південного боку зазвичай товстіші. Зверніть увагу на дерева: їх крона пишніша з південного боку.

Рожнятівський РВ Управління ДСНС України в області

п'ятниця, 16.06.2017 13:20 13:20 Вік: 1 Years